Skuteczna duplikacja w multilevel marketingu - dr Alina Vogelgesang

Poprawna #duplikacja w biznesie #mlm polega na #nauce samodzielności i odpowiedzialności w biznesie MLM w #zarządzaniu swoją grupą MLM.

Biznes MLM nie polega na sprzedaży- to trudniejsza sztuka , ponieważ wymaga długookresowego działania, a do tego potrzebujemy pokory i #cierpliwości .
www.alinavogelgesang.com

Pracuję w ramach konsultacji,czy warsztatów Master Business MLM z różnymi liderami, z różnych firm network marketingowych. Dzięki temu mam możliwość obiektywnie spojrzeć na dany problem.

Największą bolączką dowolnej  firmy MLM, czy danej struktury MLM jest ich hermetyzacja na otoczenie i świat biznesowy. 

Tak wiem co mówię i możesz się nawet oburzać. Moje doświadczenia blisko 10 letnie są niepodważalne.
Fakt jest jeden:


firmy MLM czy poszczególni liderzy MLM nie współpracują ze sobą , bojąc się rozpadu własnych struktur!! Ma to być rzekoma obrona przed konkurencją oraz recepta na stabilizację biznesu MLM.
Praktyka pokazuje zupełnie odwrotne efekty--> obecnie obserwujemy niesamowite tempo fluktuacji osób pomiędzy firmami MLM. (Szerzej o tym zjawisku znajdziecie w mojej nowej książce, nad którą intensywnie pracuję).
POZNAJ SZCZEGÓŁY

Podwaliną takiego stanu jest duplikacja! Dokładnie brak zrozumienia jest specyfiki i nieumiejętność poprawnego wdrażania duplikacji w życie biznesowe multilevel marketingu.

 Główna przyczyną słabego rozwoju danej grupy jest nieumiejętność rozumienia specyfiki duplikacji w biznesie MLM.

I nie chodzi mi tutaj o efekt matematyczny, gdzie rozumiemy przyrost ilościowy na podstawie liczb. Zakładam,że każdy ma opanowaną matematykę na poziomie 6 klasy szkoły podstawowej. 

www.alinavogelgesang.com

Efekt matematyczny stał się kulą u nogi poprawnego długookresowego biznesu multilevel marketingu. 


Wielu liderów tłumacząc efekt duplikacji opiera swój rozwój na liczbach- wielkich liczbach! NACISK JEST TYM SILNIEJSZY IM WIĘKSZE PARCIE LIDERA NA PROGRAMY MOTYWACYJNE CZY AWANSE w RAMACH PLANU MARKETINGOWEGO.Schemat działania kręci się wobec tych słów:  Im więcej wprowadzisz osób tym lepiej, im szybciej tym lepiej, im więcej wykupów pakietów biznesowych czy  startowych tym lepiej, im więcej dokonasz własnych zakupów tym lepiej....Lepiej dla kogo? Ciebie czy  Twojego #sponsora ? Dla Twojej struktury? Dla Twojego klienta?
W konsekwencji mam zgłoszenia liderów o pomoc w budowaniu biznesu, ponieważ ich struktury padają, a osoby z którymi rozpoczęli współpracę nie odbierają telefonów.  To nie jest poprawna duplikacja, ba to nawet nie jest duplikacja!

Poprawna #duplikacja w biznesie #mlm polega na #nauce samodzielności i odpowiedzialności w biznesie MLM w #zarządzaniu swoją grupą MLM.

Poprawna duplikacja to sztuka nauczenia innych prowadzenia biznesu opartego na pierwotnych podwalinach specyfiki biznesu MLM, czyli  tworzenia trwałej sieci samodzielnych  i odpowiedzialnych partnerów biznesowych oraz świadomych i lojalnych klientów Twoich produktów MLM. 

 

 sukces w MLM
Master Business MLM
Gdyby tą sztukę budowania i utrzymywania świadomych klientów byłoby prosto realizować we współczesnym świecie- świat biznesu nie stworzyłby network marketingu, czyli biznesu opartego na  specyficznych relacjach i kontaktach z Twoim klientem zarówno konsumpcyjnym jak i biznesowym. Nie łudź się, że wytworzysz to podczas pierwszego spotkania, czy pierwszego kontaktu.
 Współczesny klient nie kieruje się racjonalnością. Żyjemy w czasach nieograniczonego dostępu do informacji, gdzie klient, który nie posiada wiedzy na temat danego produktu, to niezwykła rzadkość. Ten sam klient z każdym kolejnym dniem staje się coraz bardziej świadomym, również popularnych technik, czy mechanizmów sprzedażowych oddziałujących na jego decyzje. Proces budowania relacji i lojalności wymaga znacznie odmiennego podejścia, zmieniającego reguły biznesu MLM, szczególnie gdy uwzględnimy fakt przejścia z epoki MLM1.0 do epoki MLM 2.0 (piszę o tym w moich książkach), zaś przed nami pierwsze podwaliny epoki MLM 3.0.

Jeśli chcesz nauczyć się metod trwałego budowania i duplikowania Twoich struktur MLM na lata zapraszam na warsztaty MBM prowadzone przez moją osobę , a jeśli chcesz aby takie warsztaty przeprowadzić w Twojej strukturze zachęcam do kontaktu ze mną. jeśli mnie nie znasz jeszcze to poznaj mnie bliżej.


Polecam Tobie  inny wpis na moim blogu:  Co pogrąża Twoją rekrutację w multilevel marketingu?
CO pogrąża Twoją rekrutację w multilevel marketingu?

Komentarze

Po raz pierwszy dzisiaj wszedłem na ten blog i bardzo mi się podobają wpisy. Oby ten blog dalej się rozwijał.
Michał pisze…
Bardzo fajny wpis, zresztą kolejny. Myślę, że każdy kto interesuje się marketingiem lub chce rozwijać swoje umiejętności w tym kierunku znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Pozdrawiam i czekam na kolejne wpisy!
Paula pisze…
Świetny artykuł. Fajnie, że powstaje coraz więcej tego typu wydarzeń i publikacji bo dzielenie się wiedzą i doświadczeniem to świetna sprawa. Sporo jest różnych blogów o marketingu, jednak tak wiele informacji można znaleźć chyba tylko tutaj! :)
Na pewno wpisy na tym blogu są bardzo ciekawie.Dodatkowo jestem pewny że to zainteresuje bardzo dużo ludzi.
Dziękuję Wam za opinie:). Nie zamierzam rezygnować z bloga pomimo natłoku obowiązków :).
Zapraszam do częstszego odwiedzania i czytania :)
Alina

Popularne posty