niedziela, 4 marca 2018

Co pogrąża Twoją rekrutację w multilevel marketingu?


alina Vogelgesang
www.alinavogelgesang.com
Wiele osób traktuje network marketing jako prosty biznes, w którym tylko musisz sprzedawać. Pokutuje takie stwierdzenie, że sprzedaż w MLM jest prosta, wystarczy tylko opanować kilka technik sprzedażowych i to wszystko. Praktyka pokazuje, że tak prosto niestety nie ma. Wtedy poziom frustracji prowadzi do błędnych zachowań niszczących własny biznes.

Otóż multilevel marketing nie jest handlem. Multilevel marketing polega na budowaniu  rynku świadomych lojalnych konsumentów danego produktu MLM/DS.

Tutaj niezbędne są umiejętności budowania teamu osób chętnych do wykonywania takiej pracy oraz umiejętności budowania świadomej konsumpcji wśród klientów. Wszystko zaczyna się od  skutecznej rekrutacji.


Co to znaczy skuteczna rekrutacja? To taki stan, w którym nowa osoba zachęcona do współpracy czy konsumpcji będzie chciała sama odnawiać te elementy, bez silnych elementów stymulacji jej do tego działania. 
Alina Vogelgesang MLM
www.alinavogelgesang.com
 Innymi słowy osoba, która che działać biznesowo w MLM/DS będzie te zachowanie kontynuowała przez kolejne miesiące pnąc się po ścieżce awansu, którą daje jej dany plan marketingowy. Zaś osoba, która chce być tylko klientem danych produktów MLM, będzie kontynuowała sama zakupy i zachęcała innych do konsumpcji, ponieważ przekonała się co do jakości tych produktów, ich skuteczności i wyjątkowych wartościach.
Często zastanawiasz się dlaczego rekrutacja do Twojej struktury multilevel marketingowej jest tak oporna, czy sam określasz, że jest nieskuteczna.
szkolenia Alina Vogelgesang dla multilevel marketingu
POZNAJ SZCZEGÓŁY WARSZTATÓW
Wielu liderów MLM nastawionych jest na stałą  powiedziałabym fanatyczną rekrutację osób do swojego teamu MLM, zapominając o tych zrekrutowanych wcześniej. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim magnesem staje się pogoń za wynikami oraz fakt, że najszybsze i największe dochody uzyskuje się od osób nowo wprowadzanych. Magia tego mechanizmu doprowadza do zapominania o istniejącym , czy zrekrutowanym teamie w byłych okresach.
  • Czy wiesz,że zapominając o Twoim zrekrutowanym teamie, a koncentrując się na rekrutacji nowych osób marnotrawisz swoją pracę do stanu zerowego?! Zachowujesz się tak, jakby Twój szef powiedział Tobie, że twoja praca jest nieodpowiednia, zła i należy ją wyrzucić do kosza.Tylko tym szefem jesteś Ty sam, ciągle marnotrawiąc swoją własną pracę. Po prostu pokazujesz, że nie szanujesz siebie oraz osób, które zaprosiłeś do swojego teamu.
  • Czy wiesz, że nie pielęgnując kontakty z zrekrutowanym teamem doprowadzasz do silnych problemów w rekrutacji nowych potencjalnych osób? Przecież nie dotrzymujesz słowa , które deklarujesz danej osobie, nie uczysz duplikacji w network marketingu- uczysz rekrutacji , a raczej jednorazowej sprzedaży produktu.
  • Czy wiesz, że nie pracując z osobami zrekrutowanymi do biznesu MLM nie osiągniesz efektu duplikacji w MLM. tym samym nie sięgniesz po wyższe nagrody , które daje Tobie plan marketingowy Twojej firmy.
  • Czy wiesz,że koncentrując się na fanatycznej rekrutacji osób nowych doświadczasz porażek, a w rezultacie maleje Twoja pewność siebie. Twoja malejąca pewność siebie prowadzi do negatywnych myśli, które konsekwentnie obniżają  Twoją pewność siebie, niszczą Twój entuzjazm i sprawiają, że czujesz się jak nieudacznik. Poczucie bycia nieudacznikiem pozbawia Ciebie niezbędnej pozytywnej energii i motywacji do działań zarówno do obecnego teamu jak i potencjalnych nowych osób.

W multilevel marketingu niezbędne jest rozdzielenie sił zarówno na rekrutacje nowych osób jak i pracę z obecnym teamem. To niezbędna równowaga, abyś mógł osiągać stabilne obroty z Twojego biznesu Ty oraz cały Twój team. 

POZNAJ SZCZEGÓŁY

 Tych elementów uczę na szkoleniach Master Business MLM, na które Ciebie serdecznie zapraszam. Są to niezbędne umiejętności , które musisz opanować, aby Twoja praca miała większą efektywność. nie chodzi o to, aby wykonywać mnóstwo czynności, które prowadzą do naszego zmęczenia , zaś nie mamy namacalnych efektów widocznych w  Twojej pracy. Chodzi o to , aby umiejętnie selekcjonować nasze działania , tak aby efekty były jak największe.


Zapraszam Ciebie do refleksji i do komentarzy tego artykułu. Podziel się z nim z Twoim teamem. Każdy post na tym blogu to Twoje bezpłatne narzędzie edukacyjne dla Twojego teamu MLM.
Wykorzystuj go w swojej pracy.
Polecam Tobie  również inny wpis
Dlaczego biznes MLM jednych przyciąga a drugich odrzuca?


6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Pani Alino jak zawsze samo sedno. Ciągle martwimy się ze już nie mamy kogo zapraszać do biznesu a przecież niejednokrotnie mamy wśród zaproszonych osób kilka takich , które mają wizję , wiedzą że chcą tylko nie potrafią ruszyć. Wystarczy im pomóc , skoncentrować się na działaniu z nimi a nie gonić za następnymi "na sztukę" . Nic nie da wprowadzanie dużej ilości nowych osób jeśli nie zaopiekujemy się tymi , którzy są. Pozdrawiam serdecznie. Ola

Maria Pietroń pisze...

Sama prawda, tylko trzeba umieć zastosować a jak się nie umie to trzeba się dalej uczyć, żeby być wciąż młodym.

Alina Vogelgesang pisze...

Problem jest w tym ,że niecierpliwość i brak konsekwencji wykończy najlepszy plan. Ile razy słyszałam, ale przecież to nie działa nie mam obrotów jak w poprzednim miesiącu. Tak teraz nie masz obrotów , ale za trzy miesiące będzie i duplikacja oraz obroty. Tak to jakoś jest ,że pracując w systemie MLM z klientem i ucząc go systemu , za kwartał obserwuje się pierwsze efekty stabilnej duplikacji.
Koncentracja i konsekwencja stanowi klucz tego biznesu w pracy ze strukturą. Pozdrawiam gorąco i zapraszam na szkolenia gdy ktoś jeszcze nie czuje się pewnym w swoijej pracy , czy potrzebuje inspiracji .
Alina Vogelgesang

Aldona pisze...

Rekrutacja pracowników to temat, o którym można mówić bardzo długo ;) Z jednej strony znalezienie pracownika nie jest niczym trudnym, jednak dobrego pracownika może być już ciężej znaleźć ;)

Michalina pisze...

Bardzo fajne porady dla osób, które prowadzą własne przedsiębiorstwo. Ja jestem teraz na etapie zatrudniania nowych pracowników. Dodatkowo staram się zdobyć nowe dotacje dla firmy. Super blog i czekam na kolejne wpisy.

Unknown pisze...

Pani Alino dziękuję za ten mądry, i jak że dla mnie bardzo cenny artykuł, który pomógł mi zrozumieć czym naprawdę jest MLM i jak należy o niego dbać i go rozwijać. Ja dopiero jetem nowo z rekrutowany, czyli jestem świeżym szefem, który ma firmę ale nie ma jeszcze pracowników - tak bym to ujął. Zanim wystartuję ze sponsoringiem wbiję sobie do główki co to Pani Alina mądrego tu napisała. No i będę robił wszystko co możliwe by o tym nigdy nie zapominać. Pozdrawiam ciepło Mariusz