Jak nie wpaść w "pułapkę wielepnych" w biznesie MLM?- dr Alina Vogelgesang

Biznes multilevel marketingu wymaga niesamowitej pokory w działaniu i funkcjonowaniu przez lata. Jeśli oczywiście traktujesz , go poważnie ;).


 Wiele osób pracujących w biznesie MLM przekazuje tezy nowo wchodzącym, tłumacząc że ten
jak zwiększyć obroty w MLM
www.alinavogelgesang.com
biznes jest dla każdego, jest niesamowicie prosty, wręcz banalny, wystarczy przeczytać kilka książek  i filmów
(tutaj kłania się "basic literatury MLM",  czyli Kiyosaki oraz film "Sekret").
To minimum zrobi z Ciebie milionera , a po drodze dobrze by było gdybyś wykupił pakiet biznesowy, bo bez niego nie będziesz Milionerem.

Znacie to?

Doświadczyliście to?

A może sami to realizujecie ?

No właśnie.. . Efekt takich praktyk jest następujący --> niepoważne (delikatnie ujmując) traktowanie społeczeństwa wobec przedstawicieli MLM.Najgorszy jest fakt, że wiele osób działających w MLM uznaje to za kanon postępowania w biznesie, wręcz dopuszcza się dalszych "grzechów" .

multilevel marketing
www.alinavogelgesang.com
Niemal codziennie pracuję z kimś z branży MLM - najczęściej są to #konsultacje zawodowe w ramach Master Business MLM.  Jako niezależny ekspert MLM- posiadam 10 letnie doświadczenie zawodowe i praktyczne współpracując z różnymi  firmami czy liderami MLM. Za każdym razem pojawiają się dalsze pytania typu:
 •  dlaczego "muszę" pracować starymi metodami jak mój sponsor?
 • dlaczego nie mogę wprowadzić takich czy innych działań?
 • dlaczego mój upline nie akceptuje moich technik działania czy tempa, stylu pracy?
 • dlaczego upline nie słucha moich uwag , wręcz nie dopuszcza mnie do głosu?
 • dlaczego nie mogę robić tego co na prawdę chcę np. łaczyć biznesu MLM z pracą na etacie , bo ciągle naciska abym rzucił mój etat?

tych dlaczego jest mnóstwo..... i zawsze pada słowo:'co ja mam robić?'

Przyczyna jest prosta  te osoby wpadły w "pułapkę wielepnych".


Kim jest "wielepny w MLM"?

Ja określam w ten sposób osoby, które  wiedzą najlepiej, nie potrzebują już niczego, ich wiedza, umiejętności, kompetencje  w MLM są na najwyższym poziomie, wręcz nie potrzebują żadnych zmian, a każda zmiana służy jako źródło zagrożenia dla jego grupy MLM , więc naturalnie zostaje odrzucona i z hejtowana ( najlepiej na forum publicznym). 


Problem polega na tym, że kiedy zaczynasz przygodę z biznes MLM jesteś osobą chłonną wiedzy i kompetencji wręcz z każdej strony. Z czasem stajesz się ekspertem , a twoja ciekawość zostaje uśpiona, przestajesz dostrzegać nowe idee, eksperymentować  i podejmować ryzyko.


POZNAJ TREŚĆ BESTSELERA

 Wpadasz w pułapkę , która polega na tym,że twoja wiedza i doświadczenie lidera MLM  usypia Twoją czujność, ograniczają Twoje horyzonty tym samym naraża Ciebie i Twój biznes na niebezpieczeństwo utraty kreatywności oraz rozwoju. 


Sprawdź czy nie wpadłeś w "pułapkę wielepnych", odpowiedz na poniższe pytania : "tak" lub "nie".

 
co to jest MLM
www.alinavogelgesang.com
 1.  Słabo znasz nowe technologie i metodologię pracy w branży MLM.
 2. Kiedy ktoś z zespołu Ciebie pyta , dlaczego tak działacie , odpowiadasz: "przecież zawsze tak działamy, bo tak się pracuje w MLM".
 3. Przy wyborze jakiś metod działania, postepowania koncentrujesz się na ryzyku towarzyszącemu temu działaniu , a nie na możliwościach i szansach, które ono niesie.
 4. Cały czas proponujesz stare taktyki i metody działania do rozwiązywania nowych wyzwań  w strukturze MLM. 
 5. Starasz się udoskonalać stare rozwiązania w pracy ze strukturą MLM, niż wdrażać nowe.
 6. Do twojej struktury MLM trudno dołączają młode osoby ( pokolenie Milenialistów, pokolenie Y, czy pokolenie Z).
 7. Młode osoby odchodzą z Twojej struktury MLM szybciej niż w innych strukturach MLM.
 8. Jesteś wąsko tematyczna, nie korzystasz  z  wiedzy doświadczenia szkoleń , ekspertów , literatury innej niż proponuje Tobie firma MLM.
 9. Czy popadłeś w pracy w MLM z zabójczą do rozwoju rutynę? 
 10. Czy kwestionujesz zmiany rynkowe, które zaczynają Cię zaskakiwać?
 11. Czy osoby zz Twojej struktury MLM wydają się być zakłopotani , kwestionując Twojw pomysły, czy założenia?
 12. Czy czujesz się "stary: i nie nadążasz za swoją pracą MLM?

Jeśli udzieliłeś już 3 odpowiedzi na "tak", to już jest to sygnał ostrzegawczy, który mocno powinien zapalić się w Twojej głowie , powyżej 5 "tak" to masz do czynienia z pożarem:

Rozwiązanie problemu jest oczywiste:


należy ponownie skupić się na swojej edukacji i rozwoju w branży MLM oraz odkryć w sobie chociaż odrobinę tego , co buddyści określają "umysłem początkującego".

 Cofnij zegar, wróć mentalnie do początków biznesu w MLM, początkowej drogi i odkryj "świeżość" działaniu w MLM.

Swoją pewność siebie w MLM budujesz na poczuciu bycia mądrym i najlepszym w MLM. 

 

Odetnij się od tożsamości eksperta MLM, pielęgnuj w sobie większa skromność  i otwartość, poskrom swoje ambicje, poszukuj świeżych pomysłów, eksperymentuj. 

Nie czekaj aż inni ( czytaj konkurencja w MLM) zmobilizują Cię do kreatywnych wyzwań. Zmuś siebie , aby wejść na nowy obszar działania. Podejmuj wszystkie nowe nieznane wyzwania i traktuj je jak eksperymenty noszące nowe szanse i możliwości , nie ograniczenia czy destrukcję. W dzisiejszej epoce MLM zwyciężają Ci liderzy, którzy wiedzą, że edukacja nigdy się nie kończy, bo staje się z konieczności dożywotnim procesem.

Chociaż "pułapka wielepnych" jest niebezpieczna i zagraża każdemu w MLM, można z niej się wydostać, a nawet uniknąć. Wystarczy stworzyć inną postawę swojej tożsamości w MLM, słuchać członków swojej struktury MLM, nawiązywać rozmowy z osobami o odmiennych poglądach, poszukiwać nowych metod działania w MLM, uczyć się na własnych błędach.


W tym miejscu chcę się pochwalić faktem niezaprzeczalnym.

W marcu tego roku odbyła się premiera mojego najnowszego szkolenia autorskiego pt. "Rewolucja w MLM 3.0" , mam niesamowicie wiele sygnałów pozytywnych ze struktur osób w nich uczestniczących. Pomimo, że sygnały "wielepnych" również miałam, ale ich po prostu na szkoleniu nie było ;).

szkolenie MAster Busines MLM
POZNAJ SZCZEGÓŁY SZKOLENIA
Od marca minęło niewiele czasu, a są grupyMLM , które od premiery i kolejnych edycji jakie miały miejsce we Wrocławiu, Warszawie , Gdańsku, Łodzi  bardzo mocno rozwinęły swoje obroty w bardzo krótkim czasie, a to dlatego, że  m.in. otwarli się na nowe, pozwolili osobom wybierać nowe ścieżki działania, które przyczyniły się do wzrostu zarówno obrotów w tych strukturach , spadku retencji  oraz rotacji osób w ich strukturach , rozwoju jakościowego (zawodowego czy osobistego) ich struktur MLM oraz wzrostu lojalności  ich klientów.
Czego więcej nie pragnąć?
Ja życzę im dalszych sukcesów:).

Po prostu jestem wdzięczna,że moja wiedza służy im rozwojowi.

Ostatnie szkolenie Rewolucji w MLM 3.0 w tym roku odbywa się w Bydgoszczy 14.09. Może właśnie to jest ten moment  dla Ciebie?

Życzę Wam postawy "umysłu początkującego" każdego dnia  w pracy z Waszą  strukturą MLM

 Jeśli uznajesz ,że ten wpis jest wartościowy, będę wdzięczna jeśli podzielisz się z tym wpisem z innymi. Będzie to Twoje dziękuję <3. Polecam wpis na blogu:

Dlaczego osoby zrekrutowane do MLM nie pracują dalej?

Komentarze

Jak zawsze w punkt! Z 1 małym zastrzeżeniem 😉 Tego testu nie ruszy osoba stara mentalnie. Ten test powinien brzmieć nieco inaczej i być dedykowany dla tych którzy czują że coś jest nie tak...między tym co mówi sponsor a co on czuje.
Dziękuję za uwagę Agnieszko, ale skoro nie ruszy to może jakiś jest to ostry znak? Społeczeństwo w MLM rozszerza się o grupy coraz młodszych za 10 lat Pokolenie Y będzie najstarsze w MLM. Pokolenie Z będzie mocno się rozwijało , a najmłodsi zaczną myśleć o praktykowaniu w MLM. Zatrzymanie się mentalnie na pokoleniu X i baby boomersach nie służy dobru struktury MLM.

Popularne posty