Jak w 6 krokach wybrać dobrą firmę MLM?- wskazówki eksperta dr Aliny Vogelgesang

Nie ma tygodnia , abym nie dostała pytania czy dana firma jest dobra, czy warto w nią wejść, czy warto rozpocząć współpracę w ramach multilevel marketingu?

dr Alina Vogelgesang
Mnóstwo pytań i mnóstwo uwarunkowań, przede wszystkim zależnych od Ciebie samego.
Dlatego sam już widzisz, że nie podam Tobie stu procentowej odpowiedzi tak lub nie na podstawie jednego pytania, bo najczęściej nie znam Ciebie, Twoich zainteresowań , preferencji...

W tym artykule podam Tobie 6 kroków, które warto wykonać, przed rozpoczęciem współpracy z daną firmą MLM, po to aby nie rozczarować się za jakiś czas, albo abyś nie głosił informacji ,że ten system nie działa.

System multilevel marketingu nie działa  bez aktywności danej osoby! 


I powiem Tobie w sekrecie, że przechodzenie z  jednej firmy MLM do drugiej firmy MLM , po to aby zyskać nowy  lepszy plan marketingowy- to też nie działa , bez Twojej  systematycznej aktywności w  kierunku budowania Twojej struktury MLM.

Zatem przyjrzyjmy się pierwszym krokom:
👉 Krok 1  Czy jestem gotowy na zmiany swojego działania?


Pierwszy etap polega na uświadomieniu sobie, czy na prawdę chcę dokonać czegoś może nowego w swoim życiu. Nauczyć się działania i pracy w ramach systemu MLM.
Jeśli wcześniej nie miałeś doświadczenia z pracą z ludźmi , bo np. byłeś osobą pracującą w zaciszu swojego biura np. realizując zlecone projekty graficzne  czy wprowadzałeś faktury do programu księgowego, czyli nie miałeś bezpośredniego kontaktu z klientem. To przygotuj się na ogromne zmiany oraz na wysiłek , który będziesz musiał wykonać , aby nauczyć się nowych kompetencji zawodowych. W branży multilevel marketingu nazywamy to gotowością na rozwój wewnętrzny i zawodowy.
Ten etap trwa długo i w sumie nigdy się nie kończy, tylko zmienia swoją postać...
Alina Vogelgesang
www.alinavogelgesang.com

👉 Krok 2. Czy jestem gotowy zaangażować swój czas w ten biznes?


To drugie ważne pytanie, na które musisz sobie sam odpowiedzieć  najszczerzej jak tylko potrafisz. Nie oszukuj, podejdź do siebie uczciwie! Znam mnóstwo przypadków osób, które zapisały się do danej firmy będąc przekonane, że  poprzez zapis będą bogate, a  pieniądze same przyjdą.
Niestety NIE !

PIENIĄDZE W MULTILEVEL MARKETINGU NIE PRZYJDĄ SAME BEZ TWOJEGO ZAANGAŻOWANIA!


Jeśli tak myślisz, to zostań tylko klientem danej firmy MLM, bo produkty w dobrych firmach multilevel marketingowych cechuje wysoka jakość.
poznaj szczegóły

👉 Krok 3. Czy produkty oferowane przez firmę MLM spełniają moje kryteria?


Zanim w pełni zaangażujesz się w tą formę biznesu, wybierz swoją ulubioną grupę produktową:  perfumy, kosmetyka biała czy kolorowa (czyli do makijażu:), suplementy diety, sprzęt agd, produkty finansowe, odzież, usługi specjalistyczne np zdrowotne, turystyczne itp. Gama jest bogata, opcji jest multum.

Sprawdź jakość tych produktów, sprawdź ich certyfikaty- czy są autentyczne i odnawiane przez
POZNAJ BESTSELER DR ALINY VOGELGESANG
producenta (!!!), czy są tworzone z substancji naturalnych czy sztucznych, czy są zarejestrowane i dopuszczone do obrotu w UE oraz w Polsce  (!!!) itp.

 Oceń warunki zwrotu towaru, sposób zamawiania produktu, czas dostawy, gwarancje producenta, sprawdź pełne opisy produktów - kraj pochodzenia, składy...itp.

O te wszystkie elementy będzie pytał Twój potencjalny klient MLM!  Zatem musisz utożsamiać się z tym produktem, musisz rozumieć jego specyfikę i zastosowanie. Byłoby doskonale, aby uzupełniał on Twoje zainteresowania czy hobby. Przykładowo jeśli masz problem z rozpoznawaniem kolorów, to daruj sobie firmy MLM oferujące przede wszystkim kosmetykę kolorową ☺

👉 Krok 4 Czy osoba, która proponuje Tobie współpracę odpowiada Tobie osobowościowo?


To najtrudniejsze zadanie do sprawdzenia, niestety większość osób traktuje każdego klienta jak potencjalnego swojego partnera biznesowego nie zastanawiając się, czy osoba, którą zaprasza do biznesu odpowiada jej osobowościowo i zawodowo. W multilevel marketingu obserwuję bezmyślne polowanie na potencjalnego klienta biznesowego!😠

Pamiętaj główną wadą systemu multilevel marketingowego jest to, że nikogo nie możesz zwolnić ze swojej struktury MLM😄 . Rekrutuj z głową!


www.alinavogelgesang.com
Powiem nawet więcej, jedna nieodpowiednia rekrutacja może zniszczyć Twoją strukturę. Wpuszczenie do struktury osoby, która będzie rozbijała energię czy relacje w Twojej grupie może skutkować baardzo dużymi skutkami dla Twojego biznesu.

Wiem o czym mówię, wiele konfliktów czy niepowodzeń w biznesie MLM wynika właśnie ze sporów interpersonalnych tkwiących w strukturach. Mnóstwo takich spraw omawiam na indywidualnych konsultacjach  z liderami MLM.

W tym przypadku pośpiech zarówno rekrutującego jak i  osoby rekrutowanej nie jest wskazany, szczególnie jeśli nie ma zbudowanych relacji lub wynikają one z zimnego kontaktu.

Wybierając świadomie lidera MLM - wybierasz  przyjemniejszą i łatwiejszą współpracę.

👉Krok 5. Sprawdź wiarygodność danej firmy MLM  i jej planu marketingowego


Niewiele osób przygląda się danej firmie multilevel  marketingowej - jej sposobie działania na rynku.

 Zanim rozpoczniesz działanie bądź śledczym!  Sprawdź wiarygodność danej firmy, tak jak bank sprawdza Twoją zanim udzieli Tobie kredytu.


Poszukaj opinii innych osób na temat produktów i systemu danej firmy MLM. 

Dokonaj weryfikacji formalnej firmy MLM: miejsce zarejestrowania, forma prawna firmy, istnienie
Poznaj audiobooka dr Aliny Vogelgesang
siedziby firmy w danym kraju (jeśli możesz wybierz się tam osobiście- uściśnij ręce pracowników, a może nawet i samego prezesa czy dyrektora👈), sprawdź zadłużenie podmiotu  np. Krajowy Rejestr Długów,  sprawdź czy firma publikuje swoje roczne raporty finansowe obowiązkowe w przypadku spółek kapitałowych, sprawdź wypłacalność prowizji  wynikających z planu marketingowego, sprawdź czy firma nie istnieje na liście ostrzeżeń publikowanej przez KNF itp.

Im większa transparentność działania firmy MLM, tym łatwiej budujesz swoją strukturę MLM


Co do planu marketingowego danej firmy musi być tak prosty i zrozumiały, abyś mógł go wytłumaczyć danej osobie w czasie nie dłuższym niż 10 minut. W przeciwnym wypadku będziesz miał trudności w rekrutacji nowych osób do biznesu.

👉 Krok 6 Podejmij decyzję


To najważniejszy krok , jeśli nie jesteś gotowy na już, daj sobie czas. Dlaczego to jest ważne, ponieważ to Ty jesteś twarzą i marka swojej grupy. To Ty firmujesz swoją osobą daną firmę MLM. Musisz być przygotowany na różne pytania ze strony swoich partnerów, zaś wszystkie kroki wyżej pomogą Tobie podjąć właściwą decyzję.

Jeśli masz wątpliwości , zapraszam na indywidualne konsultacje - przejdziemy ten proces razem, tak abyś podjął dobre decyzje. Uwierz mi, że warto zainwestować  czas i pieniądze, aby Twój biznes rozpoczął się poprawnie bez wpadek.

Poznaj moją osobę najlepiej wejdź tutaj

Polecam wpisy na blogu:

1. Od czego zacząć pracę w biznesie MLM?- wskazówki eksperta MLM/DS

2. Dlaczego mam wejść do Twojej struktury MLM? -Rynek dystrybutora w MLM

3. Dlaczego biznes MLM jednych przyciąga a drugich odrzuca?-wykład A.Vogelgesang

 

 

Komentarze

Anonimowy pisze…
Thank you for sharing information. Wonderful blog & good post.Its really helpful for me, waiting for a more new post. Keep Blogging!

MLM Soft India is #1 MLM Software Development company providing the best MLM Software, Multi Level Marketing Software or Network Marketing Software for MLM System. Try free MLM Software demo, for every MLM Plan.
Multi Level Marketing Software in Lucknow | MLM Software Development Company in Lucknow | Multi Level Marketing Software in India
Multi Level Marketing Software in Noida | MLM Software Development Company in Noida | MLM Software company in India

aasapolska.pl pisze…
Ten blog jest po prostu genialny. Szkoda że dopiero teraz go odkryłem ,ale od dzisiaj będę bardzo często zaglądał.
FlyPak pisze…
Bardzo dobrze napisany artykuł poradnikowy. Na pewno skorzystam z praktycznych wskazówek :)
Ula pisze…
Świetny wpis, dzięki któremu można bardzo dużo się dowiedzieć na temat MLM. Na pewno przy wyborze firmy będę teraz bledziej ostrożniejsza. Czekam na kolejne artykuły!
Marrek pisze…
Mi też ten wpis bardzo się przydał. Pierwsze analizowałem każdy krok, a później po kolei je analizowałem. Bardzo jasno i rzetelnie wytłumaczona sprawa. Wielkie dzięki dla autora, pozdrawiam :)
Bardzo przydatne wskazówki. Dziękuję i pozdrawiam!
Unknown pisze…
Wspomina Pani o wielu waznych rzeczach, jak sprawdzenie firmy, jej wiarygodnosc i wyplacalnosc. A na co zwracac uwage w umowie/regulaminie wspolpracy? Co powinno nas uspokoic, a co wlaczyc dzwonek alarmowy?
Grzesiek pisze…
Świetne słowa! Nie da rady osiągnąć sukcesu jeśli sami w niego nie wierzymy. Dlatego wybierając firmę, która zajmować będzie się multilevel marketingiem musimy sami aktywnie działać w tym temacie - tylko i wyłącznie wtedy osiągniemy efekt końcowy, który będzie zadowalający ;)
Przeczytałem wszystkie komentarze pod tym wątkiem i są one naprawdę bardzo ciekawie.Po drugie na ten blog na pewno będę wracał.

Popularne posty