Od czego zacząć pracę w biznesie MLM?- wskazówki eksperta MLM/DS

Na pewno zastanawiasz się od czego zacząć pracę w biznesie MLM? Przede wszystkim zanim
od czego zacząć biznes MLM?
www.alinavogelgesang.com
wyruszysz w drogę biznesu MLM musisz do tego biznesu się przygotować. TAK PRZYGOTOWAĆ!!
 BA powiem Ci więcej musisz MNÓSTWO rzeczy się nauczyć. I teraz słyszę z tyłu głowy Wasze głosy, o czym ta kobieta pisze przecież to najprostszy biznes na ziemi , sama o tym mówi.

Tak biznes MLM jest prosty, ale nie łatwy!

Ten biznes wymaga profesjonalnego przygotowania. Era oszołomstwa pełnego spontanicznych działań dawno minęła. Te działania , które były wykorzystywane w biznesie MLM 20 lat temu obecnie nie działają. Dlaczego?

Proste nastąpiła ewolucja rynku i klienta.Natłok informacji, natłok technologii, szybkie tempo życia , stres wywołują u nas klientów  inne reakcje niż 20 lat temu, gdzie wszystkie wyżej wymienione elementy  funkcjonowały.

Czy korzystasz z usług  fryzjera, lekarza, prawnika, piekarza, pielęgniarki, handlowca, cukiernika, muzyka, nauczyciela ...itp , który nie został przygotowany do swojego zawodu? NIE! Wiem są wyjątkowe jednostki , które rodzą się z ukrytym talentem i już potrafią wyczarować np. niesamowity obiad, ale to są JEDNOSTKI , może 1 na milion. W praktyce do każdej pracy musimy się przygotować , tutaj również.
Alina Vogelgesang ekspert
Poznaj szczegóły szkolenia

Zatem twój proces pracy w biznesie MLM powinien przebiegać wieloetapowo. Dzisiejszy wpis jest tylko zarysem pracy, którą należy wykonać. Większość z tych umiejętności uczę podczas szkoleń praktycznych czy warsztatów MBM.

Najpierw faza wstępna:

MLM szkolenia warsztaty
www.alinavogelgesang.com
1. Nie wchodź ślepo do pierwszej lepszej firmy MLM, tylko dlatego, że usłyszałeś o niej ze słów swojego znajomego , czy super przystojnego faceta lub fajnej dziewczyny.

2. Rozeznaj się w rynku firm MLM. Poznaj konkurencję- inne firmy, poznaj ich specyfikę.

3. Zapoznaj się z produktami ,czyli całą ofertą rynkową danej firmy MLM.

4. Dowiedz się jak najwięcej o samej specyfice biznesu MLM. czytaj nie tylko poradniki amerykańskie, ale literaturę krajową ( moich publikacji o MLM jest już 50 , a pojawiają się już inne), czasopisma typu Network Magazyn , strony www np. Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej. Musisz znać specyfikę tego biznesu ,jeśli chcesz go polecać.

5. Dowiedz się jak najwięcej obiektywnych informacji o firmie MLM, z którą chcesz współpracować (poznaj jej historię, osoby , które w niej działają, poznaj podwaliny prawne tego podmiotu(rejestracja, siedziba). Hejterzy zawsze byli, są i będą!:)

6. Poznaj zasady współpracy  z daną firmą MLM ( każda firma ma to w inny sposób opracowane) , co do legalności dochodów , czyli rozliczeń finansowych. PRZECZYTAJ UMOWĘ PARTNERSKĄ! Wtedy nie będzie niespodzianek, że musi np. kupować co miesiąc paczki produktowe , które dostajesz od firmy.Dobre firmy takich zapisów nie mają!

7. Poznaj lidera MLM , który Tobie proponuje współpracę. Jeśli Tobie przeszkadza , to również będzie przeszkadzał Tobie w dalszej drodze.

Alina Vogelgesang skuteczna rekrutacja
poznaj szczegóły audiobooka
Faza przedwykonawcza:
1. Naucz się planu marketingowego firmy: ZROZUM GO!a nie ucz się na pamięć!
2. Zapoznaj się ze specyfiką produktową firmy MLM, tak abyś umiał dostosować produkt do klienta.
3. Ucz się i zdobywaj umiejętności: pracy z klientem, budowania relacji z klientem.
4. Stwórz koncept co do swojej marki jako lidera MLM.
kup zestaw dr Aliny Vogelgesang

Permanentna faza realizacji:
1. Systematycznie wykonuj prace z fazy przedwykonawczej.
2. Naucz ludzi duplikacji działań i samodzielności w biznesie MLM.
3. Kształtuj postawy lojalności wobec firmy MLM i jej produktów.
4. DZIAŁAJ NIE STÓJ W MIEJSCU :)

Proces budowy stabilnego i rentownego biznesu MLM trwa  w czasie. To systematyczna praca wykonywana długo dająca cudowne możliwości.
Jeśli ktoś informuje Ciebie , że osiąga bardzo szybkie efekty w biznesie MLM i to w bardzo krótkim okresie,że znalazł cudowną firmę właśnie teraz, to miej włączone "żółte światło kontroli". Zapytaj go m.in.: od ilu lat zajmuje się biznesem MLM? Z iloma firmami wcześniej współpracował? Ile osób przeniósł z poprzednich biznesów MLM do obecnego biznesu? Ile osób zduplikowało jego działania , w jakim czasie?  To tylko nieliczne pytania;)
A w sumie to już treść do innego wpisu.


Polecam wpis:

Alina Vogelgesang ekspert MLM
PRZEJDŹ DO ARTYKUŁUKomentarze

Unknown pisze…
Pani Alinko dobre podsumowanie w krótkich punktach, co należy zrobić na początku drogi w MLM. Zwrócenie uwagi, że jak w każdej nowej firmie trzeba najpierw zabrać się za szkolenie siebie i swój rozwój !
Pozdrawiam
EWa
Pani Ewo, ciesze się ,że wpis się spodobał:). Podstawowa edukacja musi mieć wielotorowość wydłużoną w czasie. Nic nie da się przyspieszyć, to musi trwać. Nie oznacza to ,że nic nie nalezy robic lub odkładać. Wiele razy słysze na warsztatach MBM, to ja muszę jeszcze poczekać zanim pójde w teren NIE! Masz przygotowywać się wraz z twoim sponsorem i powoli ruszać w teren. Jednakże dziennie się doskonalić.:)
Pozdrawiam serdecznie z Bytomia:)
Alina Vogelgesang
Unknown pisze…
Pani Alino, bardzo, bardzo dziękuję. Wiem że idę dobrą drogą w wyborze MLM, teraz upewniła mnie Pani swoim wpisem w 1000%. Wie Pani jak niechetnie wieleosób udostepnia Umowy Patnerskie :). Wiekszość odpowiedzi brzmi jednakow-
ja wszałam bo zaufałam, sama nie czytałam.
Mam już wybrana po wielu miesiącach firmę, ruszam po nowe :).
Oczywiście z Pani książkamii wskazówkami.

Pozdrawiam
Agata

Popularne posty