czwartek, 11 stycznia 2018

Od czego zacząć pracę w biznesie MLM?- wskazówki eksperta MLM/DS

Na pewno zastanawiasz się od czego zacząć pracę w biznesie MLM? Przede wszystkim zanim
od czego zacząć biznes MLM?
wyruszysz w drogę biznesu MLM musisz do tego biznesu się przygotować. TAK PRZYGOTOWAĆ!!
 BA powiem Ci więcej musisz MNÓSTWO rzeczy się nauczyć. I teraz słyszę z tyłu głowy Wasze głosy, o czym ta kobieta pisze przecież to najprostszy biznes na ziemi , sama o tym mówi.

Tak biznes MLM jest prosty, ale nie łatwy!

Ten biznes wymaga profesjonalnego przygotowania. Era oszołomstwa pełnego spontanicznych działań dawno minęła. Te działania , które były wykorzystywane w biznesie MLM 20 lat temu obecnie nie działają. Dlaczego?

Proste nastąpiła ewolucja rynku i klienta.Natłok informacji, natłok technologii, szybkie tempo życia , stres wywołują u nas klientów  inne reakcje niż 20 lat temu, gdzie wszystkie wyżej wymienione elementy  funkcjonowały.

Czy korzystasz z usług  fryzjera, lekarza, prawnika, piekarza, pielęgniarki, handlowca, cukiernika, muzyka, nauczyciela ...itp , który nie został przygotowany do swojego zawodu? NIE! Wiem są wyjątkowe jednostki , które rodzą się z ukrytym talentem i już potrafią wyczarować np. niesamowity obiad, ale to są JEDNOSTKI , może 1 na milion. W praktyce do każdej pracy musimy się przygotować , tutaj również.
Zatem twój proces pracy w biznesie MLM powinien przebiegać wieloetapowo. Dzisiejszy wpis jest tylko zarysem pracy, którą należy wykonać. Większość z tych umiejętności uczę podczas szkoleń praktycznych czy warsztatów MBM.
Alina Vogelgesang ekspert
Poznaj szczegóły szkolenia

Najpierw faza wstępna:
 
1. Nie wchodź ślepo do pierwszej lepszej firmy MLM, tylko dlatego, że usłyszałeś o niej ze słów swojego znajomego , czy super przystojnego faceta lub fajnej dziewczyny.

2. Rozeznaj się w rynku firm MLM. Poznaj konkurencję- inne firmy, poznaj ich specyfikę.

3. Zapoznaj się z produktami ,czyli całą ofertą rynkową danej firmy MLM.
MLM szkolenia warsztaty

4. Dowiedz się jak najwięcej o samej specyfice biznesu MLM. czytaj nie tylko poradniki amerykańskie, ale literaturę krajową ( moich publikacji o MLM jest już 50 , a pojawiają się już inne), czasopisma typu Network Magazyn , strony www np. Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej. Musisz znać specyfikę tego biznesu ,jeśli chcesz go polecać.

5. Dowiedz się jak najwięcej obiektywnych informacji o firmie MLM, z którą chcesz współpracować (poznaj jej historię, osoby , które w niej działają, poznaj podwaliny prawne tego podmiotu(rejestracja, siedziba). Hejterzy zawsze byli, są i będą!:)

6. Poznaj zasady współpracy  z daną firmą MLM ( każda firma ma to w inny sposób opracowane) , co do legalności dochodów , czyli rozliczeń finansowych. PRZECZYTAJ UMOWĘ PARTNERSKĄ! Wtedy nie będzie niespodzianek, że musi np. kupować co miesiąc paczki produktowe , które dostajesz od firmy.Dobre firmy takich zapisów nie mają!

7. Poznaj lidera MLM , który Tobie proponuje współpracę. Jeśli Tobie przeszkadza , to również będzie przeszkadzał Tobie w dalszej drodze.

Alina Vogelgesang skuteczna rekrutacja
poznaj szczegóły audiobooka
Faza przedwykonawcza:
1. Naucz się planu marketingowego firmy: ZROZUM GO!a nie ucz się na pamięć!
2. Zapoznaj się ze specyfiką produktową firmy MLM, tak abyś umiał dostosować produkt do klienta.
3. Ucz się i zdobywaj umiejętności: pracy z klientem, budowania relacji z klientem.
4. Stwórz koncept co do swojej marki jako lidera MLM.

Permanentna faza realizacji:
1. Systematycznie wykonuj prace z fazy przedwykonawczej.
2. Naucz ludzi duplikacji działań i samodzielności w biznesie MLM.
3. Kształtuj postawy lojalności wobec firmy MLM i jej produktów.
4. DZIAŁAJ NIE STÓJ W MIEJSCU :)

Proces budowy stabilnego i rentownego biznesu MLM trwa  w czasie. To systematyczna praca wykonywana długo dająca cudowne możliwości.
Jeśli ktoś informuje Ciebie , że osiąga bardzo szybkie efekty w biznesie MLM i to w bardzo krótkim okresie,że znalazł cudowną firmę właśnie teraz, to miej włączone "żółte światło kontroli". Zapytaj go m.in.: od ilu lat zajmuje się biznesem MLM? Z iloma firmami wcześniej współpracował? Ile osób przeniósł z poprzednich biznesów MLM do obecnego biznesu? Ile osób zduplikowało jego działania , w jakim czasie?  To tylko nieliczne pytania;)
A w sumie to już treść do innego wpisu.
kup zestaw dr Aliny Vogelgesang

1 komentarz:

EWA GUZ pisze...

Pani Alinko dobre podsumowanie w krótkich punktach, co należy zrobić na początku drogi w MLM. Zwrócenie uwagi, że jak w każdej nowej firmie trzeba najpierw zabrać się za szkolenie siebie i swój rozwój !
Pozdrawiam
EWa