Biznes MLM przygoda czy projekt biznesowy ?

Pracując w biznesie MLM musisz przygotować się na podróż. Podróż multilevel marketingowa, którą rozpoczniesz przygotowuje Cię do realizacji Twoich marzeń. To przysłowiowe narzędzie do spełniania Twoich marzeń, a nie odwrotnie.

Alina Vogelgesang

Działalność w ramach MLM nie jest ideą samą w sobie , nie polega na mile spędzonym czasie , jako kontrze do działalności tradycyjnej czy pracy na etacie.
Prowadząc działalność multilevel marketingową podkreślasz atuty tej formy biznesowej: wolności, niezależności, swobody działania, realizacji własnych marzeń  itp.  To wszystko pryska , gdy nagle przedstawiasz  swojemu współpartnerowi biznesowemu etapy realizacji , które należy wykonać , aby osiągnąć dany cel. Tłumaczysz plan marketingowy, naciskasz na obroty, rekrutację nowych osób...itp.

Przedstawiając biznes MLM wielokrotnie popełniamy błąd  traktując go jako krótkookresowy projekt.

Czy Wiesz czym charakteryzuje się projekt biznesowy? 

Projekt to zbiór aktywności charakteryzujący się następującymi cechami:
  • są ze sobą powiązane w złożony sposób,
  • zmierzają do osiągnięcia celu, często poprzez wytworzenie unikatowego produktu, usługi bądź rezultatu,
  • posiadają zaplanowany z góry początek i koniec.[1]
Multilevel Marketing rekrutacja
Poznaj jego zawartość
Nie traktuj współpracy z Twoją firmą MLM jako projektu. Już podświadomie programujesz się wtedy do faktu, że coś zaczynasz i coś zaraz skończysz. Jednocześnie mówiąc o projekcie biznesowym, mówisz o krótkoterminowej realizacji, którą chcesz stworzyć z potencjalnym członkiem Twojej struktury.  A chyba nie oto Ci chodzi?! Zapraszając wtedy kogoś do projektu, podświadomie sugerujesz mu krótkie działanie, krótką szybką współpracę ;).

Niech współpraca z Twoją firmą MLM stanie się Twoją przygodą, do której zapraszasz innych, bo fajnie jest robić coś razem.:).

 Fajnie jest realizować biznes MLM, który doprowadza Ciebie do cudownego miejsca w życiu , w którym czujesz się  spełniony i wolny. Stajesz się sterem swojego życia, wykorzystując do tego narzędzie jakim jest forma biznesu multilevel marketingu.

Ważne jest Twoje nastawienie do działania!

😍Życzę Tobie wspaniałej przygody życia działając w biznesie MLM , a nie tylko projektu;)
Dr Alina Vogelgesang

Komentarze

Łukasz pisze…
Bardzo fajny wpis, który będzie z pewnością pomocny dla wielu początkujących osób, które dopiero planują rozpoczęcie swojej przygody z MLM. Fajnie czasem poczytać teksty kogoś, kto zna się na rzeczy. Czekam na więcej! :)
Bardzo dziękuję, zapraszam do całego bloga , myślę kilka dobrych wpisów jeszcze się znajdzie ;)
Alina Vogelgesang
Arkadiusz pisze…
Myślę, że każdego rodzaju biznes jest przygodą i na odwrót ;) Nie ma przygody bez biznesu :) Aby jednak to wszystko miało sens korzystać trzeba ze specjalnych narzędzi i działać wedle ustalonego schematu :)
W dzisiejszej epoce MLM 2.0 czy tej która już ma swoje początki , czyli MLM3.0 schematyczne działanie odchodzi do lamusa. Sztampa, przestaje działać . Dlaczego? Nie chcemy być traktowani jak "jeden z", chce.my być wyjątkowi i wyjątkowo chcemy być obsłużeni.
Metody pracy z grupą i strukturą MLm również muszą ulegać zmianom, a to nie podoba się wielu liderom, bo przecież kiedyś coś działało, dlaczego mam to zmieniać...
Monika pisze…
Moim zdaniem to raczej projekt biznesowy niż przygoda, gdyż w końcu po to prowadzimy biznes by osiągnął on jakiś sukces, a nie był bo tak. Trzeba działać, rozwijać się i na bieżąco reklamować za pomocą różnorodnych form reklamy (nawet tych tradycyjnych) ;)

Popularne posty