piątek, 27 października 2017

Efekty w MLM- wszystko o efektywności w biznesie MLM

Co to jest efektywność? Definicji pojęcia efektywności jest mnóstwo:

Nie  chodzi tutaj aby przytaczać tabun definicji, ale o to aby zrozumieć istotę tego pojęcia.
Potocznie przyjęło się, że efektywność w biznesie to ilość  zarobionej kasy. Pracując z liderami, menedżerami MLM  wyodrębniłam dwie grupy jednostek:
Pierwsza z nich nastawiona jest na zyski, gdzie wyraża się to we wszystkich ich  działaniach, które realizują na rynku MLM. Nie interesuje ich zysk długookresowy, oni pragną "tu i teraz". Budowanie  długookresowe biznesu MLM, budowa struktury MLM ich nie interesuje.Obrót miesięczny, nastawienie na szybki  awans ( tytuł) to jest podstawa ich działania. Nastawienie na  szybki zysk jest tak silne ,że są w stanie zrobić wszystko, aby osiągnąć efekt obrotowy w branży nie patrząc na skutki. A o jakich najczęstszych skutkach mówimy? Wymienię  tylko najważniejsze, bo jest nich mnóstwo:
droga na szczyt
 •  tworzenie wizerunku "młodego gniewnego" handlowca nastawionego na szybkie transakcje, które bardzo często nie są odnawiane przez klientów;
 • strata zaufania wśród społeczeństwa (co prowadzi do trudności w rekrutacji nowych osób do struktury; w konsekwencji dany lider zmienia firmę MLM i zaczyna pętlę działań od początku);
 • zatowarowywanie się członków struktury w  produkty MLM, co w konsekwencji powoduje sprzedawanie towarów na rynku po zaniżonych cenach celem wysprzedawania zapasów garażowych. Takie działanie staje się pierwszym krokiem do niszczenia własnego biznesu MLM oraz biznesu konkretnej firmy MLM;
 •  działanie niezgodne z planem marketingowym (wykupywanie pozycji w planie) celem realizacji awansu przez sponsora;
 •  uczenie i zachęcanie innych uczestników grupy  MLM do działań patologicznych, nieetycznych w biznesie MLM.
 
allegro MLM Alina Vogelgesang
POZNAJ SZCZEGÓŁY

Druga grupa MLM, również nastawiona jest na zysk , ale w długim okresie działania. Ich działania nie są tak agresywne; potrafią działać dla  swojej grupy MLM tak, aby stwarzać im warunki ich stabilnego rozwoju osobistego i zawodowego.
Poznaj audiobook
Działają w mniejszym tempie, ale konsekwentnie budując relacje w społeczeństwie, edukując swoje struktury MLM'owe zarówno klientów jak i dystrybutorów. Są to osoby, budujące biznes MLM przez lata na lata. Nie zmieniają firm MLM, chyba ,że firma uległa rozpadowi, co jest rzeczą naturalną. Liderzy tej grupy skoncentrowani są na utrzymywanie swoich członków struktury oraz na efektywne zarządzanie swoją grupą. 
Ich obroty również są znaczące, ale rozłożone są na lata i przez lata. W tej grupie ilość zachowań negatywnych, które obserwuję w grupie pierwszych jest marginalna. Jest to grupa, która osiąga najtrwalsze efekty finansowe w długim okresie, mająca najmocniejsze struktury, o najmniejszych współczynnikach retencji osób z grupy MLM.

Fakt jest jeden, większość patrzy na biznes MLM oczyma ludzi z pierwszej grupy, wyśmiewając i traktując osoby z drugiej grupy jako nieefektywne, niewydajne, czy wręcz spotkałam się z ironicznym szydzeniem ich działań na rynku.

W biznesie MLM efektywność to nie tylko zysk.


 Jest mnóstwo innych wskaźników efektywności w biznesie MLM. 
biznes MLM
www.alinavogelgesang.com
 Przykładowo:
 • ilość osób wchodzących do Twojej struktury w ciągu miesiąca, roku;
 • ilość osób rezygnujących ze współpracy w ciągu miesiąca czy roku;
 • ilość i wielkość  ponownych zakupów;
 • średnia wielkość zakupów w Twojej strukturze;
 • poziom wzrostu obrotów twojego partnera w biznesie niezwiązany z awansem w planie marketingowym MLM ;
 •  ilość awansów w Twojej strukturze;
 • ilość osób odbierających od Ciebie telefony ze struktury obecnej i przyszłych partnerów;
 • wielkość zamówień klienta w okresie rocznym.

Sam widzisz, że efekty, czyli efektywność w MLM ma różne twarze.


 Zatem wybierając biznes MLM pomyśl jaką droga chcesz kroczyć. Moje wieloletnie obserwacje z rynku są takie, że pierwsza grupa osób z natury ma historię kilku MLM'ów, mnóstwo długów, niepoprawną opinię społeczną na ich temat, a dochód pasywny nie gwarantuje emerytury MLM'owej.Polecam inny wpis na blogu:

Alina Vogelgesang MLM
Dlaczego osoby zrekrutowane do MLM nie pracują?4 komentarze:

PasjadoSPA.pl pisze...

Świetnie napisane Pani Alino. Przeczytałem też Pani "czerwoną cegłę" :)

Alina Vogelgesang pisze...

Dziękuję i jakie wrażenia po "czerwonej cegle"?

Michał Miłkowski pisze...

Biznes nie jedno ma imię. Przyznaję,że kiedyś się mocno irytowałem kiedy osoba, z którą rozmawiałem na temat biznesu reagowała lekcewarzaco wzgledem mnie. W miedzyczasie irytację zmieniłem w dobrą zabawę. Nie ma nic piekniejszego niż widok człowieka który pod wpływem twoich słów zaczyna myśleć ��

Alina Vogelgesang pisze...

Michale ja myślę,że biznes MLM powinno reklamować się jako biznes dla cierpliwych i chętnych spełnienia dla innych. to największa nagroda w tym biznesie.
Pozdrawiam serdecznie
Alina Vogelgesang