środa, 25 stycznia 2017

Pośpiech tylko przy łapaniu pcheł- nie w MLM

Obserwuję uważnie rynek MLM w Polsce od kilku lat. Blisko dekadę badam ten rynek, a wielu liderów na rynku krajowym i zagranicznym skorzystało już z moich rad, aby bardziej doskonalić swoje struktury MLM.

MLM Multilevel Marketing MBM
www.alinavogelgesang.com
Powołałam nawet cykl szkoleń, warsztatów, czy konsultacji pod nazwą Master Business of MLM. Niedługo rozpocznie się nowa edycja i zapisy na szkolenia w całej Polsce. (śledź  na bieżąco mojego bloga, kanał You Tube czy FaceBooka wszystko niebawem tam będzie).Więcej  o MBM znajdziesz tutaj
Jednakże ciągle jest to igła w morzu potrzeb- całego sektora MLM


 Za każdym razem jak rozpoczynam rozmowę z liderami MLM niezależnie, z którą firmą współpracuję, zauważyłam jeden wspólny mianownik "chorobowy". A mianowicie


chora prędkość nastawiona na pogoń za kolejnymi "punktami" doprowadzająca do absurdalnego pościgu za programami firmowymi .


To wszystko wprost prowadzi  do kolejnych następujących po sobie faktów wydarzeń:


MLM MBM
www.alinavogelgesang.com
  • do frustracji swoich członków struktury wynikającą  z trudności i bezsilności w realizacji duplikacji w takim samym tempie,
  • "palenia rynku" w postaci zaniedbań wobec  zaproszonych członków swojej struktury MLM,
  • niemożliwość duplikacji kolejnych zakupów wśród struktury MLM--> duży odsetek odpadających osób,
  • frustracja lidera MLM wynikająca z niemożności powielenia kolejnych sukcesów sprzedażowych w kolejnych okresach rozliczeniowych wynikających z danego planu marketingowego,
  • "wygaszanie" obrotów struktury MLM,
  • stwierdzenie przez lidera MLM ,że dany plan marketingowy nie działa--> poszukiwanie nowej firmy MLM
  • wejście do nowej firmy MLM i przeciąganie członków starej struktury do nowej;
  • powielanie działań z poprzedniej firmy
  • wejście do kolejnej firmy MLM... ... ...
  • totalne spalenie na rynku MLM .
Takich działań na rynku jest mnóstwo!!! CO najgorsze  w ostatnich miesiącach  tego typu duplikacja zyskała gloryfikację do takiego stopnia ,że ślepo powielana zostaje przez inne nowo wchodzące osoby- psując, niszcząc i wypalając rynek do totalnej pożogi.
allegro MLM
POZNAJ SZCZEGÓŁY


Moi drodzy liderzy MLM tak nie działa  MLM!!  Znasz na pewno takie powiedzenie " pośpiech wskazany jest przy łapaniu pcheł", ale na pewno nie w MLM!! 
Tak działając PALISZ RYNEK I SIEBIE SAMEGO !!


Stajesz się sfiksowanym handlowcem przypominającym nawianego sprzedawcę z początku lat 90. Już raz popełniliśmy błędy wraz z wejściem gospodarki rynkowej na rynek polski. Przypomnę Ci, jeśli nie
pamiętasz,że tego typu praktyki przeładowane manipulacją sprzedażową na klienta , opartą o NLP już raz doprowadziły do wypalenia rynku MLM na ponad dekadę. W Polsce dalej mamy grupę klientów, którzy pod wpływem tamtych wydarzeń za słowo "MLM" w najlepszym wypadku każą Ci opuścić ich dom.

MLM to biznes relacji długookresowych, a nie handel nastawiony na najwyższe obroty. MLM to maraton, handel to sprint. Zaś ty zachowujesz się tak jakbyś chciał w tempie sprintera przebiec maraton.


gdzie kupić książkę MLM


 Na dowód moich słów przytoczę badania  ogólnopolskie prowadzone przez  Homo Homini [1] w kwietniu 2013 roku , przeprowadzone w kwietniu 2013 r.,( metoda badania: CAWI (Computer Assisted Web Interview; N=3892) wśród konsultantów  firm zrzeszonych w PSSB. Wyniki pokazują,że najwięcej zarabiają osoby z długoletnim stażem. Osoby zarabiające małe stawki to te, które dokonują zakupy na własne potrzeby i poświęcają kilka godzin tygodniowo. Osoby poświęcające 40 godzin tygodniowo zarabiają zdecydowanie więcej, ponadto ich struktury są stabilne i rozwijające się.


PSSB

Wierzę,że mocno zastanowisz się nad swoim stylem pracy. A jeśli szukasz  pomocy , bo czujesz ,że ten post dotyczy Ciebie zapraszam do kontaktu.

Literatura:
[1] http://pssb.pl/pssb/news/details,1,,124,dlugodystansowcy-zarabiaja-najwiecej.html


Polecam wpis na blogu:
Dlaczego osoby zrekrutowane do MLM nie działają?


Brak komentarzy: