Z serii: złote myśli A. Vogelgesang o MLM

dr Alina Vogelgesang
Rozpoczynam serię złotych myśli o multilevel marketingu.

W środowisku networkingowym istnieje mnóstwo porad, cytatów dążących do samorozwoju, podbudowy motywacji. Jednakże porad dotyczących efektywnego zarządzania własną strukturą jest zdecydowanie mniej.

Dzisiaj zajmę się myślą: TO NIE PRODUKT, czy PLAN MARKETINGOWY DOPROWADZĄ CIĘ DO SUKCESU W BIZNESIE MLM LECZ TY SAM!! - są to słowa , które wypowiedziałam na jednym z wykładów dla struktur multilevel marketingowych jednej firmy. Jest to wynik wieloletnich obserwacji trwałego sporu tkwiącego w środowisku networkowym, co jest lepsze , czy istotne w firmie MLM : produkt czy plan marketingowy?
 Otóż istotą rozwoju,
powodzenia opcji biznesowej jaką jest prowadzenie własnej firmy w ramach systemu multilevel marketingowego jest sam człowiek. Menadżer-Lider, który prowadzi własną strukturę (własną firmę). Od jego zaangażowania, stylu działania , sposobu działania, charakteru,charyzmy, determinacji, wytrwałości, wiedzy, umiejętności i kompetencji   zależy los powodzenia JEGO biznesu.
Obserwowane zjawisko przeskakiwania z jednej firmy MLM  do drugiej,często tłumaczone jest nieefektywnością  danego planu marketingowego, nieodpowiednim czy drogim produktem, nieodpowiednimi promocjami, nieefektywnymi szkoleniami  itp.
A tak naprawdę zastanów się nad swoim działaniem, zanim zaczniesz obwiniać system , czy produkt. Ile czasu poświęcasz na efektywną pracę w ramach MLM? W jaki sposób  podchodzisz do swojego potencjalnego  klienta: nachalny, wymagasz szybkich emocjonalnych decyzji, a może nie utrzymujesz systematycznego kontaktu? Czy korzystasz z pomocy swojego sponsora i nadsponsorów? A może sam wiesz lepiej od wszystkich...:)?
Przeskakiwanie z  firmy na firmę nie tworzy w oczach Twojej struktury pozytywnego wizerunku, wręcz odwrotnie stajesz się osobą niewiarygodną w tym co czynisz.
Zatem zanim zaczniesz wszystkich i wszystko winić --> obwiń w pierwszej kolejności siebie i spróbuj dokonać działań  naprawczych.

Komentarze

Popularne posty