Wiedza wiedza wiedza....

Zakończyła się sonda na temat znajomości społeczeństwa na temat wiedzy dotyczącej network marketingu większość osób biorących udział w badaniu stwierdziła ( aż 69%) ,że poziom wiedzy jest znikomy , a 27% ,że nie posiadają wiedzy na temat MLM. Zaledwie 3 % badanych uważa ,że wiedza na temat network marketingu jest wystarczająca. Co to oznacza ,że tylko 3 osoby na 100 osób uważa ,że ich wiedza jest wystarczająca i nie potrzebują dalszej edukacji, a pozostałe osoby albo jej nie posiadają , albo jest ona minimalna.  To porażające wyniki!!  Włos jeży się na głowie. Jeżeli większość menedżerów z takim poziomem wiedzy na temat MLM próbuje tworzyć własne grupy sprzedażowe , to zadam pytanie co przekazują swoim podopiecznym?
Blisko 3,5 % Polaków w wieku produkcyjnym oficjalnie zajmuje się sprzedażą bezpośrednią w Polsce, a wielkość ta w praktyce gospodarczej jest znacznie większa( część osób próbuje swoje siły w MLM a nie podlega wstępnej rejestracji). Czyżby 3,5 % naszego pracowitego społeczeństwa działa na podstawie intuicji i nie posiada odpowiedniej wiedzy na temat swojej pracy?


Zachęcam Państwa do udziału w kolejnej sondzie, tym razem dowiemy się skąd dowiedzieliśmy się o network marketingu?

Komentarze

Piotr Zarzycki pisze…
Myślę Alina, że bardziej porażające jest to, że tak mało osób głosowało, że tak mało osób czyta blogi i komentuje wpisy. A przecież jest nas w MLM setki tysięcy.

Pozdrowienia
Piotr
To naprawdę przykro, że tak niewiele osób ma znikomą wiedzę. To głównie na sponsorach spoczywa obowiązek edukowania ludzi, z którymi się współpracuję. Trzeba działać w sposób sprawdzony, skuteczny, a wiedza o MLM jest w tym przypadku niezbędna! Mam nadzieję, że wkrótce dzięki większej ilości darmowych szkoleń i prezentacji podniesie się liczba osób, które będą wiedziały jak działać w MLM i jak tą wiedzę sprzedać dalej. No cóż, na razie pozostaje tylko trzymać kciuki :)
NAjpierw sponsorzy muszą się przyznać przed samym sobą,że potrzebują wiedzy a nie dumnie chodzić jak paw:pt. ja już wszystko wiem i to najlepiej!!A później możemy edukować społeczeństwo

Pozdrawiam serdecznie:)
Anonimowy pisze…
Dokładnie TAK ...bądź egoistą , kumuluj wiedzę i doświadczenie aż będziesz nią emanował - wtedy nikogo nie trzeba będzie edukować w starym pojęciu tego słowa. Ludzie pójdą za Twoim przykładem - przekażesz im niezbędne info "przez skórę" ...tak robi się MLM w drugiej dekadzie.
Pozdrawiam i ...trzymam kciuki to za mało ;)
Katarzyna Krzyżanowska

Popularne posty